Tvrdé chromování | Povrchové úpravy kovů | Bomex

Tvrdé chromování

Tvrdé chromování neboli tvrdochrom je elektrochemický proces, používaný k nanesení vrstvy chromu na podkladový materiál...

Tvrdé chromování neboli tvrdochrom je elektrochemický proces, používaný k nanesení vrstvy chromu na podkladový materiál. Tvrdé neboli funkční chromování se používá v aplikacích kde je potřeba především vysoké tvrdosti a otěruvzdornosti nebo prodloužení životnosti dílů. Jednou z výhod tvrdého chromování je možnost nanášet silné vrstvy a proto se často používá na renovaci opotřebených částí.

Základní materiály

Použití

Díky svým vlastnostem se tvrdé chromování používá ve velkém množství aplikací. Používá se na nových i opotřebovaných dílech především pro svou tvrdost a otěruvzdornost. Následující jsou příklady jeho použití:

Provozovaná technologie tvrdého chromování je moderní proces s obsahem síranového a organického katalyzátoru bez obsahu fluoridů. Chromové povlaky vyloučené tímto procesem mají mikrothrlinkovou strukturu a oproti konvenčním procesům se vyznačují vyšší korozní odolností, tvrdostí i otěruvzdorností. 

Vlastnosti povrchu

Vrstvy

Rozměry dílů

Co by Vás mohlo dále zajímat

Zajímáme se také o životní prostředí

Kvalita především

Jiná zajímavá technologie